fbpx

16 YIL ÖNCE MENOPOZA GİRDİ ŞİMDİ İSE HAMİLE

Menopoza girdi ancak 16 yıl sonra hamile kaldığını öğrenince şoke oldu.

62 yaşındaki kadının herkesi şaşırtan öyküsü, tıp dünyasında da hayret uyandırdı.

2 çocuk sahibi olan Jenny isimli kadın, 16 yıl önce menopoza girdiği halde, hiçbir şekilde adet görmemesine rağmen hamile kaldı ve şu anda 3. çocuğunu bekliyor. 

62 Yaşındaki kadının menopoza girmesinin yanı 

sıra eşi de cerrahi bir sterilizasyon işlemi geçirmişti. Eşinin vazektomi işlemi geçirdiğini belirten 

Jenny bu yaşında bebekleri olacağına dair hiç ihtimal vermediğini ifade ediyor. Jenny, sosyal medyada bir paylaşımında ’62 yaşında hamile bir kadın olarak yaşımı açıkladıktan sonra kimsenin eşimin yaşını sorma zahmetine girmemiş olması şaşırtıcı.’ dedi ve eşinin yaşınında  73 olduğunu belirtti.

Hamilelik deneyimi ile ilgili detaylarda veren Jenny isimli kadın, bebeğini kendisini ve eşini herkesi şoke eden ” şaşırtıcı bir mucize” olarak tanımlıyor.

 

Pek çok soru ile karşı karşıya kala jenny isimli kadın Tüplerini bağlatıp bağlatmadığının sorulması üzerine, böyle bir operasyon geçirmediğini ancak 16 yıldır da hiç regl olmadığını söyledi.

 

 

Fitoterapi İle Gelen Mucize

 

Daha önce de 67 yaşında bir bayan kız çocuk dünyaya getirmişti.

Tian isimli kadın, sağlık görevlisi olarak sürdürdüğü hayatında emekli olduktan sonra gelen bu haber üzerine tıp dünyasında büyük bir şaşkınlık yaratmıştı.

 

Çin’de iki çocuk annesi olduğu öğrenilen Tian ismindeki 67 yaşındaki kadın, ülkede doğum yapan en yaşlı kadın ünvanını aldı.

 

Anne ve Tianci yani “Cennetten gelen hediye” adını verdikleri bebeğin yoğun bakım ünitesinde bir müddet kaldıktan sonra sağlık durumunun iyi olduğu belirtilmişti.

Bebek dünyaya 2,56 kilogram olarak geldi.

 

Şandong eyaletindeki Zaozhuang Doğum ve Çocuk Sağlığı Hastanesi’nde sezeryanla gerçekleşen doğumda, kadının doğal yolla hamile kaldığı ifade edildi.

 

Konuya ilişkin yapılan açıklamada Tian isimli kadının hamile kalmak için geleneksel Çin tıbbından faydalandığı ve mucizevi bir olayı gerçekleştirdiği belirtildi.

 

Doğumu gerçekleştiren doktor Liu Wencheng, Çin Devlet Televizyonu CCTV’ye “ileri yaşına rağmen Tian’ın yumurtalıkları 40 yaşındaki bir kadının yumurtalıkları gibiydi. Küçülmemişti. Bu da doğal yolla hamile kalmasını açıklıyor” dedi.

 

Devlete yakınlığı ile bilinen China Daily gazetesine göre, 2016’da da Jilin eyaletinde 64 yaşındaki bir kadın bir erkek bebek dünyaya getirmişti.